Budowa ulicy Rzepakowej z rządowym dofinansowaniem

Dodane: 2022-05-30

Dwa wnioski miasta Chojnice złożone do II edycji rządowego programu inwestycji pn. Polski Ład otrzymały dofinansowanie. Dotacje otrzymały przebudowy ulic Rzepakowej i Wyszyńskiego.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich ogłosił podczas dzisiejszej (30.05) konferencji prasowej w UW, że ponad 1,5 mld zł trafi do samorządów na realizację 246 zadań. Dwa z nich dotyczą terenu miasta Chojnice. Na budowę ulicy Rzepakowej wraz z odwodnieniem i oświetleniem jest dotacja w wysokości prawie 4,5 mln zł; na przebudowę ulicy Wyszyńskiego wraz z budową kanalizacji deszczowej jest ok. 6,2 mln zł. Dotacje są w wysokości 95% wartości kosztorysów inwestorskich.

Ponadto gmina wiejska Chojnice otrzymała 9,5 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodnej w południowej części gminy, gmina Czersk na budowę przedszkola w Łęgu (6,8 mln zł) i przebudowę ulic w Czersku (3,2 mln zł), Powiat Chojnicki na zadania drogowe w gminie Czersk i gminie Chojnice (15 mln zł), gmina Brusy na modernizację sieci drogowej w stolicy gminy (10,5 mln zł). Najmniejsza gmina w powiecie chojnickim, czyli Konarzyny, na trzy inwestycje pozyskała łącznie ok. 8 mln zł.

Na zdjęciu fragment ul. Rzepakowej prowadzący do miejscowego kościoła.

Tagi: