Projekt planu miejscowego dla boiska w Lasku Miejskim wyłożony. Akt. z 3.06

Dodane: 2022-06-10

Wkrótce w UM zostanie wyłożony projekt uchwały Rady Miejskiej ws. przyjęcia planu miejscowego dla terenu zajmowanego przez boisko w zachodniej części Lasku Miejskiego. Działacze Chojnickiego Alarmu dla Klimatu 3.06 uruchomili w tej sprawie internetową zbiórkę podpisów pod petycją z protestem.

Tak zadeklarował podczas wczorajszej (30.05) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Przy okazji zwrócił się do działaczy Stowarzyszenia PL, których list do władz miasta niedawno opublikowaliśmy, by zamiast pisać do niego dokument z „wycieczkami do pana Leszka Bonny”, spotkać się z nim. - Jestem gotowy z autorami listu do mnie rozmawiać, także w obecności mediów – stwierdził włodarz miasta. - Procedowany plan dotyczy terenu dawnej strzelnicy i boiska w tym kompleksie, nazwijmy to – Lasku Miejskiego. Zapewniam, że wszystkie pozyskane ze sprzedaży tego terenu pieniądze będą reinwestowane, zgodnie z porozumieniem z Zarządem Samorządu Mieszkańców, w osiedla Słoneczne i Leśne. Warto dodać, że tam może znaleźć pracę – o ile uda się ten teren sprzedać – kilkaset osób w usługach nieuciążliwych – dodał Arseniusz Finster.

Od jednego z radnych otrzymaliśmy skany projektu uchwały, gdyż w dziale Konsultacje na stronie UM dokument dziś (31.05) jeszcze nie został umieszczony. Wynika z niego, że właściciel działki z boiskiem będzie mógł wybudować tam wyłącznie obiekt o charakterze „hotel i budynki zakwaterowania turystycznego” oraz „budynki szpitali i zakładów opieki medycznej”. Dachy mogą być płaskie lub o nachyleniu do 45 st. Pokrycie dachowe nie może być w kolorach niebieskim, żółtym i zielonym. Powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 50% powierzchni działki. Miejsca parkingowe muszą być utwardzone. Wysokość zabudowy jest ograniczona do 14 m. Dojazd do ul. Strzeleckiej jest wg planu z północno-wschodniego narożnika przez teren Lasku.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej. Fotoreportaż z tej części Lasku Miejskiego, gdzie znajduje się boisko; oraz skany projektu uchwały, są razem z nagraniem video. Ilustracją jest fragment projektu uchwały z planem nieruchomości z boiskiem i dojazdem od ul. Strzeleckiej (dawniej Morozowa). Miniaturką video jest zdjęcie boiska z 31.05.2022. 

Aktualizacja z 1.06.2022. Otrzymaliśmy z UM Chojnice dokument pn. Prognoza oddziaływania na środowisko, który jest załącznikiem do omawianego w artykule projektu planu miejscowego.

Aktualizacja z 3.06.2022. "Petycja w sprawie zachowania Lasku Miejskiego oraz odstąpienia od jego sprzedaży i wszelkich w nim działań inwestycyjnych - w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego".

Tagi: