Nowy dworzec autobusowy z nową zielenią

Dodane: 2022-06-01

Na koszt UM z inicjatywy Miejskiego Ogrodnika Waldemara Spichalskiego pojawiła się niedawno nowa zieleń na terenie dworca autobusowego przy ul. Towarowej. Nasadzeń dokonali pracownicy Urzędu i miejskiej spółdzielni socjalnej.

Nie było ich w projekcie zagospodarowania nowego dworca autobusowego i przyległych parkingów. Oczy cieszy ponad 1200 róż okrywowych na skwerach. Posadzono kilkanaście grabów mających ok. 10 lat. W donicach ze stali kortenowej znalazło się kilkanaście sztuk trawy ozdobnej, dwie sztuki calpy oraz trzy wiśnie odmiany Amanagawa (mają ok. 5-6 lat). Jak przekazał nam Waldemar Spichalski, w przyszłości zostaną dosadzone krzewy oraz kolejne graby.

Przy okazji zapytaliśmy o stan jesiona, który jeszcze rośnie (tylko stoi?) na terenie dworca. - Niestety, wygląda na to, że doszło do jego obumarcia. Byłem wczoraj na podnośniku przy nim i dokładnie obejrzałem. Główną przyczyną jest wg mnie inwazja kornika. Niewykluczone, że prowadzone w jego sąsiedztwie roboty budowlane mogły przyczynić się do przyspieszenia obumarcia – wyjaśnił Miejski Ogrodnik.

Tagi: