Orlik przy ul. Lichnowskiej będzie remontowany

Dodane: 2022-06-02

Miasto Chojnice złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dotację na kompleksowy remont najstarszego Orlika, który znajduje się przy ul. Lichnowskiej i stadionie Kolejarza. Jego kosztorys opiewa na kwotę 1,9 mln zł.

Ministerstwo uruchomiło program grantowy adresowany wyłącznie do posiadaczy boisk wielofunkcyjnych budowanych przed Mistrzostwami Europy w 2012 przeprowadzonych wówczas wspólnie przez nasz kraj i Ukrainę. Do podziału jest „aż” 30 mln zł na całą Polskę, ale Urząd Miejski jest dobrej myśli.

Dotacja może być do 50% wartości kosztorysu. Zakres remontu obejmuje całkowitą wymianę sztucznej nawierzchni o powierzchni 1860 m2, która wcześniej bez większego powodzenia była naprawiana i częściowo wymieniana. Ponadto będzie naprawiane ogrodzenie i naciągi piłkochwytów, wymienione zostaną bramki. Zaplecze sanitarno – gospodarcze nie będzie remontowane, gdyż – jak podał wiceburmistrz Adam Kopczyński na niedawnej konferencji prasowej – jest zdekapitalizowane i zostanie rozebrane. W to miejsce powstanie murowany budynek o 89 m2 powierzchni zabudowy.

Zdjęcie Orlika z ul. Lichnowskiej z 06.2019. 

Tagi: