Na festynie integrowali się podopieczni ŚDS oraz świetlicy `Parasolka`

Dodane: 2022-06-07

Dziś (7.06) na stadionie ChKS Kolejarz odbył się festyn integracyjny, którego hasłem przewodnim był cytat z piosenki Majki Jeżowskiej „Bo wszystkie dzieci nasze są”.

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnicach. Oprócz jego podopiecznych, udział w festynie wzięło 32 dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do świetlicy „Parasolka”. W programie imprezy były zabawy przygotowane przez pracowniczki firmy „Kreatywne animacje” oraz pracowniczki ŚDS (m.in. pokaz baniek mydlanych, malowanie farbami na folii czy rysowanie kredą). Na płycie boiska można było podziwiać zespół treserów i opiekunów grupy psów policyjnych. Chwilę później uczestnicy mogli schłodzić się pod „fontanną” przygotowaną przez ekipę strażaków z KP PSP. Na scenie, obok której był obfity bufet z ciastem i kiełbaskami oraz herbatą, wystąpiły Aleksandra Kazmierczak oraz Agata Warsińska.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie imprezy firmom: FANEX, Izmir, market papierniczy Junior, Iglotex, Piekarnia – Cukiernia Tadeusza Brunki, drukarnia InPrint oraz DH Resler.

Tagi: