`Nie Zarząd Red Devils, a Walne Zgromadzenie może wycofać zespół`

Dodane: 2022-06-09

Tytułowa teza, to słowa burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, którego wywołał „do tablicy” radny Marek Szank podczas sesji RM z 6.06. Jest on także przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu oraz trenerem w klubie Red Devils.

Marek Szank zabrał głos pod koniec sesji w punkcie „oświadczenia radnych”. Zwrócił się do obecnych na obradach, by nie przeszli obojętnie wobec zaistniałej sytuacji w Red Devils, którego zarząd niedawno zdecydował o wycofaniu zespołu z rozgrywek w Ekstraklasie z powodów finansowych. - W uchwale o promocji miasta poprzez sport jest kwota 200 tys. zł, z której część mogłaby trafić do Red Devils. Spotkajmy się w tej sprawie jak najszybciej, by ją omówić – zaapelował radny i trener Red Devils.

Burmistrz Arseniusz Finster wyjaśnił, że już odbył w tej sprawie spotkania i z panią prezes klubu, i z działaczami, jak i z Markiem Szankiem. - Decyzja Zarządu o wycofaniu zespołu jest dla mnie wielką niespodzianką in minus. Drużyna, która utrzymała się w Ekstraklasie, ma w 2022 300 tys. zł dotacji stypendialnej, z której już wykorzystała 210 tys. zł. Zapewniłem działaczy Red Devils, że z puli 200 tys. zł na promocję poprzez sport mogą dostać 60 tys. zł. Ale oni wnioskują o 120 tys. zł. Tego się nie da zrobić. Wówczas na pozostałe kluby w Chojnicach zostałoby tylko 80 tys. zł. Ponadto moim zdaniem zarząd nie powinien podejmować decyzji o wycofaniu, a członkowie Stowarzyszenia na Walnym Zebraniu – uważa Arseniusz Finster.

Marek Szank w odpowiedzi przyznał, że jest w trudnej sytuacji będąc i radnym, który przewodniczy Komisji Kultury i Sportu; i jako długoletni trener w Red Devils. - Jestem zażenowany, jako trener, tym wszystkim, co się wydarzyło. Nie po to pracowaliśmy z zawodnikami na dobry wynik promując miasto Chojnice, aby teraz lekką ręką pozbywać się tego – dodał Marek Szank.

Kolejna sesja RM jest zaplanowana na 20 czerwca. Przed nią – 13 czerwca o g.10.00 – odbędzie się posiedzenie Komisji Kultury i Sportu. Zapewne na jej forum wtedy wróci sprawa klubu Red Devils.

Więcej w nagraniu audio z sesji, które obejmuje całość dyskusji omówionej w artykule. Miniaturka video, to zdjęcie z posiedzenia Komisji Kultury i Sportu z 04/2022.

Tagi: