Christopher Pietruczuk mistrzem na połówkowym dystansie na Marbruk Triathlon Charzykowy

Dodane: 2022-06-11

Za nami pierwszy dzień (sobota 11.06) Marbruk Triathlon Charzykowy – drugiej imprezy z cyklu CIECH Tri Tour. Wspaniała pogoda i ciepła woda w Jeziorze Charzykowskim napędzała zawodników do jak najszybszego pokonania trasy prowadzonej przez piękne Bory Tucholskie.

Zawody zaczęły się punktualnie o godzinie 8 rano, kiedy to triathlonowi „sprinterzy” startujący na dystansie 28,25 km wskoczyli do wody rozpoczynając sportowe emocje w Charzykowach. Wśród mężczyzn najszybszy był Łukasz Krieger z miejscowości Nowa Cerkiew. Uzyskał on czas 0:58:47 pokonując pewnie o ponad 2 minuty drugiego Jakuba Sawiełajca. Wśród pań najszybsza była Angelika Kowalska z Przyłęki z czasem 1:07:01. 

O godzinie 11 linię startu przekroczyli pierwsi zawodnicy startujący na dystansie potocznie nazywanym „połówkowym”. W powietrzu było czuć ekscytację, ducha sportowej rywalizacji oraz lekkie przedstartowe napięcie. Niekwestionowanym mistrzem imprezy został Christopher Pietruczuk, uzyskując czas 4:03:42. Pokonał drugiego Roberta Wojnara o ponad 18 minut! Pietruczuk zdeklasował całą stawkę i przez większość trasy ścigał się sam ze sobą.

- Trasa w Charzykowach jest bardzo szybka i przyjemna, mimo wielu zakrętów. Największe wyzwanie w tym sezonie przede mną, bo będę startował na Mistrzostwach Polski na dystansie połówki na JBL Triathlon Poznań. Chcę tam powalczyć o najwyższe cele - mówił po finiszu Christopher Pietruczuk  

Wśród pań rywalizacja była o wiele bardziej zacięta. Reprezentantka Gdyni Ola Truskolawska pokonała trasę w Charzykowach w 5:07:33 zwyciężając z drugą Joanną Napiórkowską jedynie o 1 minutę i 23 sekundy.

Jutro (niedziela 12.06) ostatni dzień zawodów. Zawodnicy zmierzą się na dystansie ćwiartki mającym 56,5 km. Cykl CIECH Tri Tour rozpoczął się w ostatni weekend maja na JBL Triathlon Sieraków. Ostatnią imprezą z cyklu będzie JBL Triathlon Poznań, która będzie miała miejsce w stolicy Wielkopolski w dniach 15-17 lipca bieżącego roku.

Tekst - organizatorzy/Albert Jankowski. Zdjęcia w pokazie slajdów z tzw. połówki od 11.00 - Chojnice TV.

Tagi: