Polana w Lasku Miejskim nie będzie zabudowana

Dodane: 2022-06-14

Burmistrz Arseniusz Finster podjął decyzję o wycofaniu projektu planu miejscowego obejmującego obszar polany w Lasku Miejskim. Skłonił go do kompromisu liczny udział chojniczan w społecznym spacerze do Lasku z piątku 10 czerwca. W stopce artykułu są linki do naszych wcześniejszych 6 tekstów nt. polany w Lasku.

Poinformował o tym podczas dzisiejszej (14.06) konferencji prasowej w ratuszu. - Spacer dał mi dużo do myślenia. Szanuję te 100 osób, które na nim były. Na sesji MRM z 13.06 powiedziałem, że to nie musi być tysiąc czy 10 tysięcy ludzi, wystarczy 100, by skłonić mnie do szukania kompromisu. To jest podstawa mojego działania, a nie zakulisowe rozgrywki czy polityka – stwierdził Arseniusz Finster.

Nowa koncepcja zakłada przeniesienie potencjalnej inwestycji pt. Dom Seniora na obszar pomiędzy ul. Czereśniową, a siedzibą Spółdzielni Inwalidów, w sąsiedztwie przyszłego terenu rekreacyjno – sportowego dla mieszkańców osiedla Słonecznego. Nową koncepcję wstępnie zaakceptował szef Samorządu Osiedlowego Albin Orlikowski. Działka pod inwestycję ma powierzchnię 1,2 ha. Wjazd na nią byłby z ul. Czereśniowej. W warunkach zabudowy maksymalna wysokość budynku nie mogłaby przekroczyć tej, którą ma pobliski Szpital Specjalistyczny. Najprawdopodobniej działka pod budowę nie będzie na sprzedaż, a pod dzierżawę na okres 30 lat z możliwością wykupu przez użytkownika. Stosowny projekt uchwały ma pojawić się na sesji RM zwołanej na 20.06.2022.

Skomentował ponadto burmistrz niektóre wypowiedzi uczestników spaceru, które były na nagraniu m.in. w naszym portalu. Uważa, że Marcin Wałdoch nie miał racji twierdząc, że zadłużenie miasta wynosi ok. 90 mln zł, gdyż wynosi 82 mln zł. Jest zdania, że jeśli ma rację Rafał Chmara, że na terenie polany są gatunki chronione, to i boisko nie może tam się znajdować. Natomiast zbieranie podpisów podczas spaceru w Lasku, by najprawdopodobniej Marcin Wałdoch wziął udział w debacie nad Raportem o stanie Miasta Chojnice, uznał włodarz miasta za nieetyczne.

Więcej w relacji video. Poniżej linki do naszych wcześniejszych artykułów dotyczących projektu planu miejscowego w Lasku Miejskim.

SPACEROWALI W OBRONIE POLANY W LASKU MIEJSKIM - relacja video i tekstowa ze Spaceru Społecznego z piątku 10.06.2022. 

PRAWIE 1000 PODPISÓW JEST POD PETYCJĄ WS. LASKU MIEJSKIEGO - wybór komentarzy przy petycji internetowej ws. Lasku Miejskiego po tygodniu zbierania podpisów (od 3.06 do 10.06.2022 prawie 1000).

NA POLANIE W LASKU JEDNAK BEZ USŁUG HOTELOWYCH - relacja z posiedzenia Rady Samorządów Osiedlowych (byliśmy jako jedyni na tym posiedzeniu z lokalnych mediów) z 8.06.2022. Będący na nim burmistrz Arseniusz Finster poinformował wtedy, że wycofuje z planu miejscowego usługi hotelowe. Stwierdził wówczas: "Ta część Lasku Miejskiego z polaną to teren zdegradowany. (...) Nawet jak przyjdzie na ten spacer 1000 osób, to nie zrobi to na mnie wrażenia."

`PETYCJA ALARMU DLA KLIMATU NIE JEST FORMĄ DIALOGU`- relacja audio i tekstowa z sesji RM z 6.06.2022. Skomentował na niej burmistrz Arseniusz Finster funkcjonującą od kilku dni petycję Alarmu dla Klimatu z protestem ws. planu miejscowego. 

PROJEKT PLANU MIEJSCOWEGO DLA BOISKA W LASKU MIEJSKIM WYŁOŻONY - relacja video i tekstowa z konferencji prasowej w UM z 30.05.2022. W aktualizacji tego artykułu z 3.06.2022 dodaliśmy informację i link do petycji internetowej.

RADNI PIS PRÓBOWALI ZABLOKOWAĆ INWESTYCJĘ NA B.BOISKU W LASKU MIEJSKIM - relacja tekstowa z sesji RM z 16.05.2022, na której radni z PiS złożyli wniosek, by zakazać inwestycji budowlanych w Lasku Miejskim. Przeciw było 15 radnych.

Tagi: