Zespół z SP 5 zdobył III m. w MP w czwórboju lekkoatletycznym

Dodane: 2022-06-14

W dniach 8-10.06.2022 w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski w czwórboju lekkoatletycznym. Zespół złożony z uczniów SP nr 5 w Chojnicach spisał się na medal, gdyż zajął III miejsce.
Po pierwszym i bardzo ciężkim dniu rywalizacji zajmowaliśmy IV miejsce po 3 konkurencjach (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową) z dorobkiem 914 pkt i stratą 100 punktów do SP 91 z Krakowa. Wszystko rozstrzygnąć miał długo wyczekiwany bieg na 1000m w drugim dniu rywalizacji.
Nasi chłopcy zostawili na bieżni całe serce i bijąc własne rekordy życiowe odrobili stratę do krakowskiej szkoły podstawowej wychodząc na III miejsce z zapasem 69 pkt. Ostateczny dorobek naszej drużyny to 1230pkt.
Rywalizację wygrała szkoła z Aleksandrowa Łódzkiego (1411 pkt), a drugie miejsce zajęła szkoła z Krotoszyna (1262 pkt).
Bardzo wartościowe wyniki w klasyfikacji indywidualnej zdobyła dwójka naszych uczniów, kolejno 3 miejsce Marcin Pilchowski-Lemańczyk 296 pkt oraz 5 miejsce Franciszek Szulc z dorobkiem 289 pkt. Warto wspomnieć, że to nasz drugi tak ogromny sukces w tym roku szkolnym po zdobytym wicemistrzostwie Polski w drużynowych biegach przełajowych.
Pełny skład drużyny:
Marcin Pilchowski - Lemańczyk, Szymon Mikołajczyk (nie mógł wystąpić w finale krajowym ze względu na kontuzję), Kacper Wysiński, Michał Partyka, Marcel Dobek, Nikodem Rydygier, Franciszek Szulc.
Opiekunem podczas zawodów był Mirosław Laskowski. Dzieci do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Polaszek, Wioletta Polakowska, Radosław Pilcek, Mirosław Laskowski, Damian Stojak, Rafał Żuchowski, Arkadiusz Męcikalski.