Ulica Wyszyńskiego będzie zwężona i z drogami wewnętrznymi

Dodane: 2022-06-18

Miasto Chojnice otrzymało rządową dotację z Polskiego Ładu na przebudowę ulicy Wyszyńskiego. Wśród jego mieszkańców kontrowersje budzi pomysł projektanta, by parkowanie przy niej było możliwe tylko na tzw. drogach wewnętrznych.

Aktualnie ul. Wyszyńskiego jest najszerszą arterią drogową w Chojnicach. Docelowo, zgodnie z projektem przebudowy zleconym przez Urząd Miejski, będzie miała szerokość 6 metrów. Jak przekazał na wtorkowej (14.06) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, projektant, by zapewnić bezpieczeństwo ruchu na tej zbiorczej drodze, która łączy ulice Człuchowską i Sępoleńską, przewidział parkowanie swych pojazdów przez mieszkańców tej ulicy wyłącznie na tzw. drogach wewnętrznych.

- Gdyby nowa ul. Wyszyńskiego miała dopuszczone parkowanie przy krawężnikach, to przy jej poziomie ruchu aut, pojazdy wyjeżdżające z nieruchomości oraz z miejsc parkingowych stwarzałyby duże zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Będę wkrótce o tym przekonywał mieszkańców tej ulicy, którzy zamierzają spotkać się mną w tej sprawie – przekazał włodarz miasta. 

Tagi: