W Czersku nad pasażem parasolki zastąpiły wstążki w barwach ukraińskich i polskich

Dodane: 2022-06-23

W czerwcu 2021 w Czersku nad pasażem, czyli nad pl. Ostrowskiego, zostały zawieszone parasolki. Po roku zostały zastąpione przez wstążki w barwach ukraińskich i polskich.

Pomysłodawczynią zawieszenia parasolek była Maria Kaminski, przewodnicząca Czerskiej Gminnej Rady Seniorów. Linki, na których wisiały parasolki, zimą były wykorzystywane do umieszczania iluminacji świątecznych. Ale w czerwcu br. parasolki zostały zdjęte, by zrobić miejsce wstążkom.

Biało-czerwone oraz niebiesko-żółte. Mają symbolizować naszą solidarność z narodem ukraińskim. Ozdoba zawiśnie nad ulicą Ostrowskiego. W tym samym miejscu, gdzie rok temu mogliśmy oglądać kolorowe parasolki. Nowy pomysł burmistrza Czerska został zrealizowany przez nasze gminne instytucje. Przygotowaniem siatki ze wstążkami zajęli się podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, a montażem Administracja Zasobów Komunalnych.” - taka informacja pojawiła się na stronie UM Czersk w dniu wczorajszym (22.06).

Nie wszystkim mieszkańcom Czerska ta zmiana przypadła do gustu, o czym niektórzy napisali na FB lokalnego portalu WizjaLokalna.pl, który także o tym napisał.

- Proponuję jeszcze Ostrowskiego zmienić na Zełenskiego…

- Pomagamy im, jest super. Ale nie róbmy drugiej Ukrainy u nas.

- Dobrze, że to ostatnia kadencja tego "pomysłodawcy".

- Paranoja Panie burmistrzu, proszę się zająć ważniejszymi sprawami, a nie pierdołami!

- Jasne, pomagajmy, wspierajmy, nie mam nic do tego, ale za głęboko w d..ę już wchodzimy.

- Parasolki były piękniejsze.

- Szkoda gadać, bo zaraz zjedzą cię albo FB zablokuje.

- Usunąć żółty i granda gotowa.

Zdjęcie - UM Czersk.

Tagi: