Rozpoczął się Jarmark Świętojański. Potrwa do niedzieli

Dodane: 2022-06-24

To właśnie Noc Świętojańska, kiedy to dzień jest najdłuższy w roku, a także rozpoczynające się Dni Chojnic stały się po raz kolejny inspiracją i motywem przewodnim do zorganizowania Jarmarku Świętojańskiego.

W piątkowe (24.06), słoneczne przedpołudnie trakt Starego Miasta wiodący do Bramy Człuchowskiej zapełnił się kramami i straganami, w tym z partnerskiego miasta Emsdetten. Swoje wyroby prezentowali twórcy ludowi i rzemieślnicy. Nie zabrakło też stoisk kolekcjonerów, którzy handlowali czym się tylko da. Pomyślano także o najmłodszych, którzy mieli do dyspozycji kolejkę i tzw. dmuchańce.

Mieszkańcy chętnie skorzystali z przygotowanych atrakcji. Niektórzy skusili się na zakupy regionalnych wyrobów i pamiątek. Poza starociami znajdziemy na jarmarku niepowtarzalne wyroby artystyczne, biżuterię, ceramikę, rzeźbę, artykuły rękodzielnicze i rzemieślnicze.

Na stoisku Wojska Polskiego było można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać.

Tagi: