Festiwal Sztuki Ulicznej `Chojnicka Fiesta` w sobotę 2.07

Dodane: 2022-06-25

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza w sobotę 2 lipca na wyśmienitą ucztę teatralną - XXVIII Festiwal Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta" im. Eugeniusza Mikołajczyka.

W programie wiele atrakcji dla dzieci: zabawy animacyjne, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, oraz to, co tego dnia najważniejsze - spektakle teatralne, które tradycyjnie odbędą się na Starym Rynku oraz w Fosie Miejskiej.

Wydarzenie rozpoczniemy o godz. 11.30 barwną paradą z Chojnickiego Centrum Kultury na Stary Rynek, gdzie odbędzie się inauguracja festiwalu. Oto co będzie się działo:

Godz. 12.00 „PIRACI Z KARAIBÓW” - STARY RYNEK
Interaktywny program z udziałem 4 aktorów – piratów walczących o mapę, która doprowadzi ich 
do skarbu. Każde dziecko podczas zabawy staje się małym walecznym piratem. W trakcie walki i zmagań o kolejne kawałki mapy piraci wraz z dziećmi przeżywają bardzo emocjonujące przygody i poznają różne pirackie zachowania.

Godz. 13.10 „BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA” - STARY RYNEK
Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko, że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

Godz. 14.15 „(NIE)BRZYDKIE KACZĄTKO” - FOSA MIEJSKA
Każdy zna historię o brzydkim kaczątku, które przemienia się w pięknego łabędzia. Pora, aby poznały ją również dzieci. Wzruszająca i tkliwa opowieść o biednym, odrzuconym kaczątku, które pokonuje wiele przeciwności losu i wiele niebezpieczeństw, aby stać się pięknym, podziwianym przez wszystkich łabędziem.

Godz. 15.30 „SERCE DON JUANA” - STARY RYNEK
Posłuchajcie historii Don Juana - niewiernego kochanka, który swoimi podbojami wzbudzał emocje! Bohater trafi do piekła, i tam będzie musiał przekonać o swoich dobrych intencjach.
Podczas spektaklu będzie można podziwiać kunszt szczudlarzy, przepięknie wykonane maski, a muzyka wprowadzi w klimat przedstawienia, które na długo zapadnie w pamięci widzów.

Godz. 21.45 „TRIBUTE” - STARY RYNEK
„Tribute” to spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Isaaca Bashevisa Singera. Pół żartem, pół serio jak zwykł pisać Noblista, za pomocą żonglerki, akrobatyki i innych dyscyplin cyrkowych snuta jest opowieść o ponadczasowych dylematach „Sztukmistrza”, o duchach, o tym co zniknęło nagle i bezpowrotnie w „Wielkiej katastrofie”. Ludzkie słabości, obawy, nadzieje i radości są jednak wciąż takie same i o tym też jest ten spektakl.

Godz. 23.00 „WODEWIL WARSZAWSKI” - FOSA MIEJSKA
Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Chojnickie Centrum Kultury

Tagi: