Kamera TVP Gdańsk odwiedziła Galerię Mariusza Janika

Dodane: 2022-06-27

Gminie Przechlewo poświęcony był najnowszy odcinek programu „Pomorze na weekend”. Jego fragment powstał w Galerii Artystycznej Mariusza Janika, mieszkańca Charzyków w gminie Chojnice.

Od pewnego czasu współpracuje on z władzami Przechlewa w powiecie człuchowskim na polu działalności kulturalno – artystycznej. W swoim czasie poprowadził on dla dzieci w tamtejszej bibliotece warsztaty malarskie. W wyemitowanym już odcinku programu „Pomorze na weekend” zrealizowanym przez ekipę TVP3 Gdańsk Dominika Kowalewska gościła z kamerą w Galerii i pracowni Mariusza Janika, artysty malarza i metaloplastyka. Gospodarz pokazał, jak pracuje nad serią linorytów przedstawiających najciekawsze miejsca i zabytki Przechlewa. Wyjaśnił, że zainspirowało go do tworzenia dzieł z metalu, które można obejrzeć z ulicy w Charzykowach, spotkanie z Władysławem Hasiorem.

Sponsorem odcinka „Pomorza na weekend” była Gmina Przechlewo. Redaktor programu – Małgorzata Mrozowska – Krawczyk. Kierownictwo produkcji – Barbara Walecka. Dźwięk – Jarosław Landowski. Montaż – Karol Komorowski.

Tagi: