Fabryka Pomysłów czeka na pomysłodawców

Dodane: 2022-07-04

Podczas urodzinowej Gali Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowego, która była w październiku ubr., wicestarosta Mariusz Paluch przedstawił pomysł uruchomienia tzw. Fabryki Pomysłów. Na ubiegłotygodniowej (30.06) sesji Rady Powiatu poprosił radnych, by pomogli w znalezieniu autorów innowacyjnych pomysłów.

- Jeśli ktoś z Państwa jeszcze o tym nie wie, to spieszę poinformować, że na stronie CE-W jest dział pt. Fabryka Pomysłów. Jeżeli wśród waszych bliskich i znajomych będzie ktoś, kto waszym zdaniem ma świetny innowacyjny pomysł, np. racjonalizatorski, to przekażcie jemu, że może za pomocą formularza opisać go i przekazać do rozpatrzenia specjalnej Kapitule. Przeanalizuje go i być może zaakceptuje, a jego realizacją mógłby zająć osobiście wnioskodawca – apelował do radnych w punkcie „oświadczenia” Mariusz Paluch.

Na stronie Fabryki Pomysłów można przeczytać, że „Nadesłane pomysły będą oceniane przez Kapitułę, która spotykać się będzie z autorami najciekawszych w opinii Kapituły pomysłów. Celem tych spotkań będzie pomoc autorowi pomysłu w jego wdrożeniu. W zależności od potrzeb, będzie to pomoc w pozyskaniu partnerów do realizacji pomysłu, jego upowszechnianiu i promocji, ustalenie uwarunkowań formalnoprawnych jego realizacji i pomoc w ich spełnieniu, pomoc w pozyskaniu źródeł finansowania pomysłu lub jego współfinansowanie.”

Tagi: