Skansen Józefa Chełmowskiego w Brusach – Jagliach czeka na gości

Dodane: 2022-07-06

Dziś (6 lipca) mija 9 rocznica śmierci Józefa Chełmowskiego – artysty rzeźbiarza, malarza, filozofa, Zasłużonego Obywatela Miasta i Gminy Brusy. Z tej okazji zapraszamy do domostwa pp. Chełmowskich na spotkanie ze sztuką.

W sezonie letnim od maja do końca września można odwiedzać Skansen w Brusach - Jaglie codziennie w godzinach 9-18. Zwiedzanie jest samodzielne. Wstęp na teren skansenu jest bezpłatny. Można do woli, we własnym zakresie, zgłębiać rozsianą po ogrodach i zakamarkach podwórza sztukę. Jest możliwość darmowego wypożyczenia folderu ze ścieżką zwiedzania “Tajemnice wyobraźni Józefa Chełmowskiego”. Pamiętaj, by odłożyć go na miejsce – posłuży kolejnym gościom. Jeśli poczujesz niedosyt, możesz zamówić obsługę przewodnika, który oprowadzi również po pracowniach i galerii w domu rodzinnym artysty. Z oprowadzającym podyskutujecie o Chełmowskim lub zwyczajnie posłuchacie niebanalnych opowieści. Jeśli chcesz mieć pewność, że przewodnik będzie do twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami przed przyjazdem. Cennik za usługę przewodnika: 5 zł od osoby (dzieci do lat 5 – bezpłatnie) lub 100 zł od grupy zorganizowanej (do 20 osób). Zapraszamy do zakupów w mini sklepiku z pamiątkami na miejscu.

Pozyskane fundusze w całości przeznaczamy na cele statutowe Fundacji, tj. zachowanie, utrzymanie oraz promocję i rozwój turystyczny skansenu, jak i ochronę spuścizny życia twórczego artysty Józefa Chełmowskiego.

Więcej na stronie Skansenu pp.Chełmowskich.

Tekst i zdjęcie – Skansen pp.Chełmowskich

Tagi: