Delegacja z partnerskiego Boizenburga odwiedziła gminę Czersk

Dodane: 2022-07-06

Przez cztery dni gościła w gminie Czersk reprezentacja partnerskiego miasta Boizenburg w Niemczech. Jej członkowie zwiedzali gminę, poznawali lokalnych przedsiębiorców, uczestniczyli w stuleciu piłki nożnej oraz Urodzinach Czerska. 

Delegacja z Boizenburga przyjechała do Czerska w czwartek 30.06 późnym popołudniem. Przewodniczył jej burmistrz miasta Rico Reichelt, który w Czersku był po raz pierwszy, gdyż jesienią ubr. objął swoją funkcję. W piątek nasi goście zwiedzili Fojutowo; pojechali do Rytla, gdzie przedstawiciel nadleśnictwa opowiedział im o nawałnicy sprzed pięciu lat i sprzątaniu po niej; oraz do Zakładu Hodowli Pstrąga w Mylofie. Tego samego wraz z władzami Czerska i działaczami Borowiaka Czersk mieli okazję uczestniczyć w gali z okazji stulecia piłki nożnej w Czersku. 

W sobotę delegacja z Boizenburga najpierw pojechała do Odrów, gdzie zwiedzała rezerwat Kręgi Kamienne. Później gościła w firmie YONGLI. Prezes Tomasz Mundry opowiedział o historii spółki, jej międzynarodowych korzeniach oraz pokazał czym zajmuje się firma. Sobotnie popołudnie upłynęło na zwiedzaniu Czerska, odwiedzinach w OSP w Czersku oraz uczestnictwie w koncertach urodzinowych. W niedzielę pokazaliśmy naszym gościom stolicę województwa pomorskiego – Gdańsk.

UM Czersk

Tagi: