Ratusz interweniuje w PKP ws. stanu ich nieruchomości

Dodane: 2022-07-11

Wydział Finansowy w UM Chojnice wykonał dokumentację fotograficzną kolejowych nieruchomości w obrębie odnawianego właśnie budynku dworca. Trafi do dyrekcji spółki PKP Nieruchomości. Kopię korespondencji w tej sprawie dostali poseł A.Mrówczyński i senator S.Lamczyk.

Władze Chojnic starają się, by sąsiadujące z dworcem zabudowania kolejowe nie odbiegały rażąco od niego. Właśnie trwają prace przy przywracaniu oryginalnego koloru elewacji z cegieł dworca. Wykonawca wybrał metodę laserową, która wg wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego, bardzo dobrze się sprawdza i cegły wreszcie są żółte. - W tej chwili wykonawca rewitalizacji dworca realizuje przekładanie kostki bazaltowej, będą wkrótce wykonywane parkingi dla aut, wiata i stojaki dla rowerów oraz stacja ładowania elektrycznych pojazdów – przekazał na dzisiejszej (11.07) konferencji prasowej zastępca burmistrza.

Wśród priorytetów władz miasta przekazanych podczas niedawnego spotkania z dyrektorem Andrzejem Włodarskim z PKP Nieruchomości, jest rozbiórka betonowego ogrodzenia na odcinku od wiaduktu (pierwszy od ul. Dworcowej) do dworca. Jest już wstępna zgoda PKP na jego demontaż. W zamian będzie albo płot z siatki, albo nie będzie żadnego ogrodzenia. Bardzo zależy ratuszowi na odnowieniu elewacji budynku stojącego przy b.peronach autobusowych oraz na podłączeniu jego do sieci wodno – kanalizacyjnej. Jest też prośba o zadbanie, przynajmniej z zewnątrz, pozostałych zabudowań kolejowych.

Zapytaliśmy, czy na wspomnianej liście jest budynek dawnej kolejowej wieży ciśnień, który czeka na lepsze czasy mając zamiast dachu plandekę. - Tak, jest na liście i wśród dokumentacji fotograficznej, ale trudno powiedzieć kiedy zostanie odnowiony – odpowiedział nam Adam Kopczyński.

Więcej w relacji video. 

Tagi: