Red Devils nie chce być sekcją w MKS Chojniczanka

Dodane: 2022-07-12

Zarząd Red Devils i członkowie stowarzyszenia zdecydowali, że nie skorzystają z propozycji władz MKS Chojniczanka, by zostali sekcją piłki halowej w tym klubie. Poinformował o tym wczoraj (11.07) burmistrz Arseniusz Finster.

W ubiegłym tygodniu (6.07) pojawiło się oświadczenie Zarządu klubu MKS Chojniczanka o możliwości przyjęcia pod swe skrzydła piłkarzy futsalowego klubu Red Devils, jako sekcji piłki halowej.

Pierwszy raz taka propozycja padła podczas posiedzenia Komisji Kultury i Sportu z ust jej przewodniczącego Marka Szanka, którego, jak przekazał wtedy, poprosili o to kibice Red Devils. Wówczas obecni w ratuszu członkowie Zarządu Red Devils nie zaakceptowali tej propozycji.

Podobnie stało się po oficjalnym zgłoszeniu jej przez klub z ul. Mickiewicza. - Dziś (11.07) dowiedziałem się, że władze Red Devils podjęły decyzję o pójściu własną drogą, czyli nie skorzystają z oferty MKS Chojniczanka. Szanuję tę decyzję. Będę wspierał w tych działaniach. Mam nadzieję, że uda się klub zgłosić do rozgrywek i dalej funkcjonować – poinformował włodarz miasta na konferencji prasowej. Dodał, że do Red Devils zgłosili się nowi sponsorzy, niektórzy aktualni podjęli decyzję o zwiększeniu swojego udziału w budżecie klubu. Nie widzi możliwości o dodatkowym wydatku z budżetu miasta, poza wcześniej obiecanymi 60 tys. zł z puli 200 tys. zł na promocję poprzez sport. - Przypomnę, że zobowiązałem się z tego funduszu pomóc m.in. Kolejarzowi. Chcę się z tego wywiązać najpóźniej do września – oświadczył Arseniusz Finster.

Zdjęcie - FB Red Devils.

Tagi: