Ponownie obchody rocznicy początku II wojny św. rozpoczną się o świcie

Dodane: 2022-07-14

Jak przed rokiem obchody kolejnej rocznicy wybuchu II wojny św. rozpoczną się nad ranem 1 września przy Pomniku Pomordowanych Kolejarzy w pobliżu dworca PKP. Władze miasta wyślą zaproszenia na uroczystości rocznicowe także do marszałków Sejmu i Senatu.

- Pierwszym akcentem obchodów 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej będą, jak w ubr., uroczystości przy pomniku pomordowanych kolejarzy – poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński. Ma nadzieję, że w tym dniu (1.09.2022) choć część placu przed dworcem kolejowym będzie udostępniona przez wykonawcę jego remontu.

Inny remont, czyli ul. Igielskiej, stawia pod znakiem zapytania dojazd do Doliny Śmierci. - Pod koniec lipca okaże się, jak daleko do dnia obchodów będzie zaawansowane asfaltowanie tej ulicy. Jest za to już gotowa ścieżka pieszo – rowerowa z kostki betonowej od ul. Igielskiej do Doliny Śmierci. Samochody będą mogły z niej korzystać tylko w wyjątkowych przypadkach, jak dowóz osoby niepełnosprawnej. Przy Krzyżu jest tylko jedno miejsce parkingowe – zaznaczył wiceburmistrz.

Dokładny program uroczystości zostanie upubliczniony na początku sierpnia. Więcej w relacji video. Miniaturka video - fot. archiwum/Anna Zajkowska.

Tagi: