Remont świetlicy przy ul. Jabłoniowej z dotacją 2 mln zł z Polskiego Ładu

Dodane: 2022-07-14

Wniosek miasta Chojnice do III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, który jest adresowany dla terenów popegeerowskich, na remont świetlicy osiedlowej przy ul. Jabłoniowej uzyskał dotację w wysokości 2 mln zł. To 98% jej kosztorysu.

W czwartek 14.07 w biurze posła Aleksandra Mrówczyńskiego zostały przedstawione na konferencji prasowej wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych, który jest adresowany dla terenów popegeerowskich, dla powiatów chojnickiego, człuchowskiego, bytowskiego, kościerskiego i kartuskiego. Z tego powodu, oprócz gospodarza, byli obecni radni sejmiku pomorskiego – Jerzy Barzowski z Bytowa oraz Piotr Karczewski z Kościerzyny. Powiat człuchowski reprezentował powiatowy lider Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kurzelewski.

Jak poinformował poseł Aleksander Mrówczyński o wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Powiat chojnicki otrzymał 12,679 mln zł. Oprócz wspomnianej dotacji na świetlicę przy ul. Jabłoniowej, w pobliżu której – jak wspomniał na konferencji chojnicki poseł – teraz mieszka, a wcześniej jego rodzice mieli działkę ogródkową, z której plony były dostarczane do punktu skupu w tejże świetlicy, jeszcze pięć wniosków otrzymało dotacje. Gmina Chojnice otrzymała 1,664 mln zł na cyfryzację Urzędu Gminy; Gmina Konarzyny 1,96 mln zł na budowę dróg; Powiat Chojnicki identyczną kwotę także do zainwestowania w drogę na terenie gminy Konarzyny; Gmina Czersk 2,5 mln zł na przebudowę kilku ulic w Rytlu; Gmina Brusy 2,595 mln zł na modernizację jednej z dróg gminnych.

Więcej informacji w pełnym zapisie konferencji prasowej.

Tagi: