Noc Poetów z Olgierdem Łukaszewiczem i Pierwiastkiem z Trzech

Dodane: 2022-07-17

Jest już znany program dwóch największych imprez odbywających się w sierpniu w Fosie Miejskiej – Chojnickiej Nocy Poetów i Chojnickich Nocy Operetkowych. Ta druga impreza na stałe będzie w trzeci weekend sierpnia.

To efekt uzgodnień pomiędzy ChCK, a GOK Chojnice, by miłośnicy operetki mogli bez problemu wziąć udział w festiwalu szant, które będą w Charzykowach w II weekend sierpnia.

Tegoroczna edycja Nocy Poetów rozpocznie się w sobotę 6.08 już o godzinie 17.00. Oprócz podania wyników XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, którego laureaci będą recytować swoje wiersze, będzie można oglądać i słuchać innych wykonawców. Są to: aktorka Teatru Polskiego w Warszawie Marta Kurzak; Paweł Ruszkowski z zespołem; Olgierd Łukaszewicz w towarzystwie muzyka Witolda Łukaszewskiego zaprezentuje program pt. „W hołdzie romantykom”; zespół „Pierwiastek z Trzech”; Piotr Cyrwus z Mają Barełkowską i Kajetanem Marczakiem w poezji C.K.Norwida; oraz „Projekt Poeci +” z Tymonem Tymańskim i zespołem.

Dwa tygodnie później (20-21.08) kolejna edycja Chojnickich Nocy Operetkowych. Jak co roku w roli głównej Orkiestra Symfoników Bydgoskich, którą będą dyrygować Marek Czekałła (20.08) i Ruben Silva (21.08). Konferansjerkę oczywiście poprowadzi córka szefa Orkiestry Emilia Czekałła. Pierwszego dnia na scenie Fosy zaprezentuje się czwórka laureatów konkursu im. Bogdana Paprockiego (lata młodości spędził w Chojnicach, w latach 1932 – 35 był uczniem Gimnazjum). W niedzielę 21.08 wystąpi zespół Sopranissimo oraz zespół taneczny.

Na zdjęciu wykonanym podczas Nocy Poetów 2009 Wojciech Siemion (po raz drugi gościł na Nocy) oraz Zbigniew Buława, pomysłodawca imprezy i do niedawna główny organizator z ramienia UM.

Tagi: