Gmina walczy z nieprawidłowym parkowaniem przy charzykowskiej promenadzie

Dodane: 2022-07-27

Grupa mieszkańców Charzyków zgłosiła wójtowi Zbigniewowi Szczepańskiemu przypadki nagminnego nieprawidłowego parkowania samochodów w otoczeniu promenady na całej jej długości. Gmina podjęła działania dyscyplinujące kierowców.

Najczęściej występuje ten problem na obydwu jej krańcach, czyli przy ul. Jeziornej w stronę Wolności; oraz przy ul. Łabędziej, gdzie niedawno przedłużono promenadę w stronę Funki. - Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy pierwszych domów przy tych ulicach nie mają innej możliwości dojazdu, jak po fragmentach promenady. Inaczej nie dało się zaprojektować i wykonać promenady. Jednak w tych miejscach stoją znaki informujące, że tam znajduje się strefa zamieszkania, więc nie wolno tam parkować – przekazał wójt na ostatniej konferencji prasowej.

Na prośbę mieszkańców ul. Łabędziej będzie tam ustawiony znak, że tam jest ślepa droga. Wniosek mieszkańców, by tam był znak „zakaz ruchu, nie dotyczy mieszkańców”, nie został zaakceptowany, gdyż uniemożliwiłby dojazd gości do ich domów.

Zbigniew Szczepański poinformował, że na jego prośbę policja codziennie na całej długości promenady sprawdza przestrzeganie wspomnianych znaków i ograniczeń. Sporo mandatów już wręczyła.

Tagi: