XIII Jarmark Ekoturystyczny `Czym chata bogata` w niedzielę 31.07

Dodane: 2022-07-28

Kolejna edycja charzykowskiego EkoJarmarku z powodu Zjazdu Kaszubów w Brusach będzie wyjątkowo w ostatnią niedzielę lipca przy amfiteatrze. Początek o godzinie 10.00.

Inicjatorem i organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Charzy…”, ale od VIII edycji pomaga GOK Chojnice, Zaborski Park Krajobrazowy oraz Promocja Regionu. Tematem przewodnim, jak na czwartkowej (28.07) konferencji prasowej w UG Chojnice wspomniała prezes „Charzy..” Bożena Stępień oraz dyrektor ZPK Mariusz Grzempa, jest drzewo. Informacje na ten temat będą w Zielonej Strefie Edukacyjnej, gdzie znajdą się stoiska informacyjne Lasów Państwowych, Parku Narodowego i parków krajobrazowych: Zaborskiego, Wdzydzkiego, Wdeckiego i Tucholskiego. Będą mogli dorośli i dzieci zagrać w nich w gry edukacyjno – ekologiczne.

Wręczenie nagród dla dzieci przewidziano ok. g. 15.30. O tej samej porze będzie losowanie nagrody głównej w konkursach dla dorosłych, czyli roweru o wartości 2500 zł. Jednym ze sponsorów jest Starostwo Powiatowe. Oprócz ponad 40 stoisk kolekcjonerskich, rękodzielniczych i przyrodniczych, na EkoJarmarku zaprezentują się także organizatorzy, Alarm dla Klimatu, ZZO Nowy Dwór oraz Eksperymentarium. O godzinie 13 aktorzy krakowskiego teatru Bajaderka wystawią dla dzieci sztukę ekologiczną. Ponadto będą oni przez całą imprezę prowadzić zajęcia i animacje dla dzieci.

W trakcie trwania imprezy w godzinach 10 – 15 będzie można w Krwiobusie honorowo oddać krew. Ci, którzy się na to zdecydują, będą poza konkursem brać udział w losowaniu roweru.

Foto z edycji 2017 EkoJarmarku.

Tagi: