Koncert chóru gospel z Gdańska będzie w Bazylice

Dodane: 2022-07-29

Koncert chóru Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego „NON SERIO” odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Chojnicach w niedzielę 14.08 po mszy św. o godzinie 14.00.

Chór “NON SERIO” powstał w 1990 r. Pretekstem do zawiązania grupy był koncert dyplomowy założycielki i obecnej dyrygentki chóru Beaty Borowicz. Skład zespołu ograniczał się wówczas do kilkunastoosobowej grupy przyjaciół. Chór Wydziału Zarządzania UG można usłyszeć w bardzo różnorodnym repertuarze klasycznym, rozrywkowym, kabaretowym, cerkiewnym, gospel, w repertuarze a cappella, ale i w towarzystwie orkiestry symfonicznej czy muzyków jazzowych.

Grupa ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe i telewizyjne. Jest laureatem nagród na festiwalach: I miejsce na IV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Rumi, nagrody za najlepszy debiut i atrakcyjną prezentację wartości ludycznych Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat 25, II miejsce na XXX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Grand Prix I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Gospel Camp Meeting w Osieku, I miejsca w kategorii Chórów Akademickich w Ogólnopolskim Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 28.

Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

Tagi: