Działacze partii Razem także chcą poprawić dojazd z Chojnic do Gdańska

Dodane: 2022-08-10

Nie tylko Szymon Hołownia i członkowie jego ruchu Polska 2050 zauważyli problem z dojazdem pociągiem z Chojnic do Gdańska. W najbliższy wtorek 16.08 członkowie młodzieżówki oraz partii Razem będą zbierać w tej sprawie podpisy chojniczan.

Akcja odbędzie się na Starym Rynku, potrwa od 11.00 do 16.00. List z apelem o poprawę połączeń kolejowych Chojnic z Trójmiastem ma trafić do Marszałka Województwa Pomorskiego oraz władz PKP.

„Jak najwygodniej dojechać z Chojnic do Gdańska i z powrotem? Samochodem. Chyba, że uda się złapać jeden z dwóch pociągów, które dziennie odjeżdżają w którymś z kierunków. Ale czy taki stan rzeczy nam odpowiada? (…) Trasa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej daje duże nadzieje, dzisiaj pokonują ją pociągi z Trójmiasta do Kościerzyny. Dalej do Chojnic jeżdżą osobne pociągi z Kościerzyny. Połączenie bezpośrednie jest jedynym sposobem na zapewnienie sprawnego i wygodnego połączenia Chojnic z Trójmiastem. Potrzebujemy także rozwiązań na wczoraj – pociąg TLK jeździ dzisiaj z Gdyni do Kostrzyna (przez Chojnice) RAZ dziennie! Konieczne jest znaczne zwiększenie częstotliwości kursów na tej trasie! Jako Młodzi Razem Pomorskie, rozsiani po całym województwie, nie będziemy biernie przyglądać się wykluczeniu komunikacyjnym Chojnic i Kościerzyny - podejmujemy w tej sprawie konkretne działania. Walkę o #kolejnachojnice oraz Kościerzynę rozpoczniemy już 16 sierpnia na chojnickim Rynku.” - napisali na FB organizatorzy akcji.

Tagi: