X Chojnickie Noce Operetkowe 20.08 i 21.08

Dodane: 2022-08-11

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają do Fosy Miejskiej 20 i 21 sierpnia na X edycję muzycznego wydarzenia, na które z niecierpliwością czekają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Sobota 20 sierpnia, godz. 20.00 Fosa Miejska - W hołdzie Bogdanowi Paprockiemu

Bogdan Paprocki, to jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku. Jego talent zaprowadził go na najważniejsze sceny świata, a przecież młodość spędził właśnie w Chojnicach i to tu rozpoczynał swoją pełną sukcesów drogę! Dziś, kilkanaście lat po jego śmierci, w dowód uznania jego talentu i znaczenia w historii polskiej sceny operowej, odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów jego imienia, gdzie śpiewacy młodego pokolenia prezentują najtrudniejsze arie, by zabłysnąć przed bardzo wymagającym jury i zdobyć drogocenne nagrody.

Mamy zaszczyt przedstawić czworo zdolnych śpiewaków, którzy z powodzeniem wzięli udział w poprzedniej edycji konkursui. W pierwszym dniu Chojnickich Nocy Operetkowych wystąpią: Magdalena Stefaniak – sopran (II miejsce w kategorii głosów żeńskich), Justyna Bujak – sopran (III miejsce), David Roy – baryton (I miejsce w kategorii głosów męskich), oraz Nazarii Kachala – tenor (II miejsce), którzy udowodnią, dlaczego to właśnie oni wygrywają tak znakomite konkursy.

Przy tej okazji Emilia Czekała przypomni sylwetkę Bogdana Paprockiego i jego związki z Chojnicami, a Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod batutą Marka Czekały zapewni perfekcyjny akompaniament do perfekcyjnego śpiewu.

Niedziela 21 sierpnia, godz. 20.00 Fosa Miejska - Koncert Sopranissimo

Sopranissimo, to trzy śpiewaczki operowe, które swoje talenty, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl – urody, pasji i przyjaźni. Tercet wykonuje najsłynniejsze arie operowe i operetkowe w różnych, czasem zaskakujących i nowatorskich aranżacjach. W skład zespołu wchodzą trzy utalentowane śpiewaczki: Joanna Horodko, Agnieszka Adamczak oraz Agnieszka Sokolnicka.

Każda z artystek ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny, które łącząc się w trio tworzą niesamowite muzyczne święto dla publiczności na całym świecie. Ubarwi je dodatkowo występ grupy tanecznej Dance Rouge, który sprawi, że będzie to uczta atrakcyjna nie tylko dla ucha, ale i oka.

Koncert będzie tym ciekawszy, że Orkiestrę Symfoników Bydgoskich poprowadzi znakomity dyrygent rodem z Boliwii, Ruben Silva – potrafi on nie tylko zauroczyć orkiestrę, ale także rozgrzać do czerwoności każdą publiczność! Marek Czekała podzieli się więc z nim swoją batutą, a także pomoże Emilii rozbawić publiczność, tak by ta nie mogła się już doczekać kolejnej edycji!

ChCK

Tagi: