Spotkanie z literaturą w Klubie Seniora z albumem o księżnej Dianie w roli głównej

Dodane: 2022-09-28

W środę 28 września 2022 roku bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach wybrały się do Klubu Seniora „Pod Budą” na pierwsze z cyklu comiesięcznych spotkań z literaturą.

Założeniem spotkań, które prowadzić będzie bibliotekarka Wioletta Karpiak jest promowanie książki i biblioteki wśród seniorów. Prowadząca, po przedstawieniu się i opowiedzeniu o bibliotece, przedstawiła krótki rys historyczny rodziny Windsorów. Zaprezentowała także kilka książek dotyczących księżnej Diany. Omawiane na spotkaniu tytuły czekają na zainteresowanych w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych MBP.

Jak się okazało, przybyli na spotkanie seniorzy bardzo serdecznie przyjęli poruszaną tematykę. Podczas dyskusji pojawiły się anegdoty zaczerpnięte z książek, filmów biograficznych, a także z prasy. Największym zainteresowaniem cieszył się album przedstawiający fotografie Diany.

Na zakończenie bibliotekarka zaprosiła klubowiczów do odwiedzenia MBP w sobotę 1 października i skorzystania z atrakcji przygotowanych na IX Noc w Bibliotece. Natomiast kolejne spotkanie z literaturą w Klubie Seniora „Pod Budą” odbędzie się 19 października.

MBP Chojnice

Tagi: