Będzie spotkanie radnych z policją ws. wandalizmu wśród młodzieży

Dodane: 2022-09-29

Podczas poniedziałkowej (27.09) sesji RM Chojnic burmistrz Arseniusz Finster pokazał radnym zdjęcia z przykładami dewastacji drzew i urządzeń w parku 1000-lecia. Na 5.10 jest zaplanowane w UM specjalne spotkanie na ten temat.

Wezmą w nim udział przedstawiciele policji i Straży Miejskiej, zainteresowani radni i przewodniczący samorządów osiedlowych. Uczestnicy będą szukali sposobów na ograniczenie skali dewastacji, o której podczas sesji szeroko referował Arseniusz Finster.

- Ciężko nazwać wandalami osoby, które z piłą idą w publiczną przestrzeń, by złamać drzewo czy je ogołocić z gałęzi, albo nożem zdjąć korę z niego. Trudno pojąć też sytuację, że ktoś rzuca o chodnik betonowym pojemnikiem na śmieci. Odbyłem rozmowę z komendantem policji i jego współpracownikami, by uzgodnić spotkanie w tej sprawie w ratuszu. Określimy w nim ramy naszej współpracy operacyjnej i prewencyjnej Straży Miejskiej i Policji. Wkrótce też zostaną wznowione wspólne patrole strażników i policjantów – poinformował radnych burmistrz Arseniusz Finster.

To nie jedyne działanie, które wg włodarza miasta może spowoduje poprawę bezpieczeństwa w Chojnicach. - W to powinno włączyć się także społeczeństwo. Każdy przewodniczący osiedla zna dzielnicowego. Musimy zbierać informacje od mieszkańców, gdzie grupuje się młodzież. Musimy ją w tych miejscach sprawdzać, czy nie spożywa alkohol, czy nie używa narkotyków, czy nie zakłóca ciszy nocnej. Uważam, że nie wystarczy objazd w radiowozach, a należy podejść do tej młodzieży, wylegitymować ją. Musimy tych ludzi identyfikować. Włos się jeży na głowie, gdy słyszymy co się dzieje na skateparku – dodał Arseniusz Finster.

Fot. Archiwum

Tagi: