Konfederaci są przeciw ukrainizacji Polski

Dodane: 2022-09-30

Pod hasłem „Stop ukrainizacji Polski” odbyła się wczoraj (29.09) na chojnickim Starym Rynku konferencja prasowa działaczy Konfederacji Korony Polskiej. Jacek Oberland zajął się przybliżeniem tego tematu, a Krzysztof Haliżak miał spostrzeżenia dotyczące Leszka Bonny i Arseniusza Finstera.

Konferencja była, jak zaznaczył Jacek Oberland, elementem ogólnokrajowej akcji polskich patriotów. Miała za zadanie zwrócić uwagę opinii publicznej na „zagrożenia dla polskości oraz bezpieczeństwa obywateli w Polsce. Nie winimy Ukraińców za zaistniałą sytuację. Uchodźcom należy pomagać”. W rozdawanych przez działaczy konfederacji na Starym Rynku ulotkach były podane m.in. projekty rozwiązań prawnych koniecznych do rozwiązania kryzysu.

Głos zabrał także (od 23.50) Krzysztof Haliżak. Podzielił się efektami swego „śledztwa” na profilu FB Leszka Bonny, wicemarszałka województwa pomorskiego: „Chwalił we wpisach Dzień Państwowości Ukrainy, a w dniu 11 XI nie wspomniał o naszym święcie, czyli Dniu Niepodległości”. Skrytykował także burmistrza Arseniusza Finstera: „Uznajemy za wielkie nieporozumienie udzielenie zgody przez burmistrza na organizację spotkania pt. Płomień Braterstwa przez chojnickie ZHP i ukraińską organizację młodzieżową.” Wg Krzysztofa Haliżaka ma ona charakter nacjonalistyczny i wychwala Romana Szuchewycza, dowódcę UPA.

Więcej w zapisie video konferencji prasowej.

Tagi: