`Wszystko grało` podczas Nocy w bibliotece

Dodane: 2022-10-03

Dziewiąta edycja akcji „Noc w bibliotece” (1.10) była pod hasłem „Wszystko gra”. Z tej okazji każdy dział Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz wszelakie korytarze zostały odświętnie przystrojone i wykorzystane na wystawy i kąciki plastyczne, a bez ściągi z informacją, co, o której i w którym miejscu, ani rusz.

Już przed wejściem od strony ul. Okrężnej licznie odwiedzający mogli skorzystać z „planszy” do gier w rodzaju „Człowieku, nie irytuj się” wyrysowana na placyku. Przy szatni witała gości „para” pięknie ubranych „statystów”, a w pobliżu umieszczono stoisko z używanymi książkami. Dział naukowy, to w sobotni wieczór była domena Dworku Polskiego, który wystawił tam fragmenty „Pana Tadeusza”. W gablotach można było podziwiać różne wydania tego poematu, aż do całkiem miniaturowych. Stała także nietypowa fotobudka, gdzie przy XIX-wiecznym stoliku była okazja zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Mediatece królowały nie tylko gry komputerowe, ale i typowo planszowe oraz do realizacji na kartce papieru w kratkę. Natomiast Czytelnię zajęli szachiści. Janusz Franckowski z UKS Ósemka walczył z kilkunastoma ochotnikami w symultanie szachowej. Wśród odważnych zauważyliśmy Przemysława Zientkowskiego z UM oraz prezes UKS Ósemka i b.miejską radną Marzennę Osowicką. W wypożyczalni dla dorosłych obserwowaliśmy kilka chwil koncert skrzypcowy Antoniny Tran Dinh i Antoniego Szycy. Najmłodszych gości Nocy w dziale dziecięcym zabawiały na pląsach i zabawach zuchowy harcerki i harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego ALERT.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: