Tylko do 11X można składać oświadczenia u dostawcy ciepła

Dodane: 2022-10-03

Burmistrz Arseniusz Finster apeluje do odbiorców energii cieplnej, takich jak przychodnie, przedszkola, żłobki czy organizacje pozarządowe, by składały oświadczenia o zużytej energii cieplnej u jego dostawcy. To warunek, by otrzymać rekompensatę.

Taki wymóg wprowadziła ustawa z 15.09.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła (Dz.U. z 2022, poz. 1967). Tam jest dokładny wykaz podmiotów, które podlegają zapisom tejże ustawy i korzystają z tzw. ciepła systemowego wytwarzanego przez ciepłownie na gaz ziemny czy węgiel.

- Powinniście złożyć u swojego dostawcy energii cieplnej oświadczenie o ilości zużywanego w sezonie grzewczym ciepła w GJ. Gdyby kotłownia była na gaz ziemny lub olej opałowy, to maksimum ceny do zapłacenia przez odbiorcę, to 150,95 zł/GJ; jeśli na węgiel, 103,82 zł/GJ; nie licząc takich opłat, jak za moc zamówioną czy koszt przesyłu. Różnicę ponad tymi wskaźnikami, a ceną z taryfy producenta, np. 300 zł/GJ, pokryje budżet państwa. Czasu jest mało, bo do 11 X 2022 – poinformował podczas dzisiejszej (3.10) konferencji prasowej oraz w specjalnym oświadczeniu umieszczonym na swoim profilu na FB burmistrz Arseniusz Finster.

Więcej informacji można znaleźć na stronie spółki energetycznej, do której należy b.MZEC Chojnice, czyli Szczecińskiej Energetyki Cieplnej lub na stronie MPEC w Brzesku.

Tagi: