Szlabany podzieliły mieszkańców os. Budowlanych i ul. Żwirki i Wigury

Dodane: 2022-10-05

Od dawna obowiązkowym punktem dyskusji z udziałem mieszkańców na zebraniach ogólnych Samorządu Osiedla nr 7, czyli os. Budowlanych – Żwirki i Wigury, był problem zbyt małej ilości miejsc parkingowych. Niedawno doszło do zaognienia tej sytuacji.

Poinformował o tym na FB SMO nr 7 miejski radny z tego osiedla Sebastian Matthes. Pod koniec września umieścił na nim skan pisma wysłanego do Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego z prośbą o wyznaczenie na powiatowej ulicy Żwirki i Wigury na odcinku od ul. Subisława do ul. Drzymały miejsc do parkowania. Tak to argumentuje: „W ubiegłym miesiącu mieszkańcy budynków przy ul. Żwirki i Wigury wprowadzili szlabany odgradzając istniejące miejsca parkingowe. Tym samym pozostali mieszkańcy parkują swoje samochody bezpośrednio na ulicy. Liczba dochodzi do 10 sztuk, co mocno utrudnia przejazd na niej.”

Poprosiliśmy radnego i b.przewodniczącego SMO o dodatkowe informacje w tej sprawie, gdyż pamiętamy, że na jednym z zebrań z ubiegłych lat pojawiły się informacje, że bardzo realna jest wspólna budowa w tym rejonie miasta parkingu. - Był taki plan. W 2015 rozpoczęliśmy rozmowy na ten temat z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zainteresowanych wspólnot mieszkaniowych. Wszystko do pewnego momentu szło w dobrym kierunku. Na koszt SMO została wykonana koncepcja zagospodarowania istniejących miejsc postojowych na zapleczu domów przy ul. Żwirki i Wigury 25, 27 i 29 oraz wykonania nowych miejsc parkingowych od strony ulicy. Niestety, ww. wspólnoty postanowiły odgrodzić się szlabanami i wycofały się z koncepcji wspólnego parkingu. W sierpniu 2022 to wdrożyły. Szkoda – wyjaśnił nam Sebastian Matthes.

Może warto, gdy w końcu zostanie uruchomiony w Chojnicach tzw. Budżet Obywatelski, wrócić do budowy przynajmniej nowych miejsc parkingowych przy ul. Żwirki i Wigury?

Więcej zdjęć i dokumentów w fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: