Eliminacje do edycji 2022 Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej będą 4 listopada

Dodane: 2022-10-05

Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza do wzięcia udziału w eliminacjach do Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej skierowanego do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych.

Lubisz śpiewać? Czeka niezwykła RETRO przygoda! Zapraszamy do udziału w konkursie piosenki przedwojennej! Wybierz swój retro przebój, załóż kapelusz i ruszaj z nami na scenę!

Eliminacje odbędą się 4 listopada 2022 roku o godz. 10:00 w sali widowiskowej Chojnickiego Centrum Kultury, które na tę okazję stanie się przedwojenną kawiarenką.

Konkurs to niezwykła okazja do spotkania z przedwojenną piosenką rozrywkową, ale też podszlifowania swoich umiejętności i poszerzenia horyzontów, co zapewnia ciekawa formuła warsztatów. Dla uczestników konkursu zaplanowane są zajęcia z nauczycielem emisji głosu oraz wyjazd na spektakl muzyczny.

Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć swoją niepowtarzalną przygodę z repertuarem piosenki lat 20 i 30 XX wieku, przenosząc się również w klimat tamtych czasów, serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy do wyboru mniej znanych piosenek tego okresu. Wokaliści, którzy prezentują się w konkursie po raz kolejny, powinni przygotować nowe piosenki. Załączona lista piosenek stanowi jedynie propozycje dla uczestników konkursu. Organizator służy pomocą w przygotowaniu podkładu muzycznego do wybranych przez uczestników utworów. Do popularnych wykonawców międzywojnia należą między innymi Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Adam Aston, Eugeniusz Bodo, Chór Dana, czy Tola Mankiewiczówna. Utwory tamtych lat znam przede wszystkim z przedwojennego kina. Śpiewający aktorzy prezentowali się również w popularnych wówczas klubokawiarniach.

By wziąć udział w konkursie należy nadesłać skan lub zdjęcie wypełnionej karty zgłoszenia oraz podpisanej klauzuli RODO do dnia 28 października 2022 r. na adres mailowy: dworekchojnice@gmail.com

Więcej informacji na stronie ChCK.

Tagi: