Ratusz liczy na `łagodny wyrok` w przetargu na zimowe utrzymanie ulic

Dodane: 2022-10-06

W poniedziałek 3 X Urząd Miejski ogłosił przetargi na realizatorów zadań pn. zimowe utrzymanie miejskich ulic i chodników. Burmistrz Arseniusz Finster ma nadzieję, że kwota 1,1 mln zł na obydwa zadania wystarczy.

Do wtorku 11 X ratusz czeka na oferty firm zainteresowanych usuwaniem ataków zimy występujących do końca kwietnia 2023 roku. Do odśnieżania jest ok. 98 km dróg miejskich i powiatowych, które są w zarządzie miasta. Na część „chodnikową” jest 500 tys. zł, na część „jezdniową” 600 tys. zł.

- Mam nadzieję, że zarezerwowane w budżecie pieniądze na walkę z zimą 2022/2023 wystarczą. Liczę na to, że mimo wzrostu kosztów robocizny, paliwa czy sprzętu, oferenci potraktują nas poważnie. Chciałbym ponadto poprosić mieszkańców o wyrozumiałość w przypadku ostrej zimy. Wówczas częstotliwość odśnieżania będzie mniejsza – przekazał w poniedziałek 3 X na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster.

Włodarz miasta poinformował ponadto, że priorytetem dla ratusza będzie utrzymanie przejezdności na ciągu ulic Gdańska – Sukienników – Człuchowska. Liczy na to, że uda się zastąpić importowaną z Białorusi sól używaną do posypywania jezdni.

Tagi: