Miasto wraca do zbiórki popiołu do odrębnego pojemnika

Dodane: 2022-10-07

Decyzją udziałowców ZZO w Nowym Dworze w gminie Czersk i w mieście Chojnice ponownie popiół z palenisk na węgiel ma być zbierany do specjalnych pojemników w kolorze pomarańczowym. UM ma ich przygotowane 250 sztuk.

Ci, którzy ich jeszcze nie posiadają, mogą złożyć stosowną deklarację w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Wtedy zostanie on im dostarczony. Nie będzie to miało wpływu na wysokość wnoszonej przez mieszkańca opłaty „śmieciowej”.

- Popiół z tych pojemników będzie odbierany dwa razy w miesiącu. Wcześniej popiół był wrzucany w sezonie grzewczym do pojemnika, w którym poza sezonem mieszkaniec wkładał tzw. zielone odpady. Po tym, jak ustawowo nakazano zbierać cały rok odpady biodegradowalne, mieszkańcom zaleciliśmy wrzucanie popiołu do tzw. zmieszanych odpadów. Niestety, powodowało to problemy techniczne w sortowni ZZO w Nowym Dworze. Dlatego przechodzimy na system zbiórki popiołu do odrębnych pojemników – przekazał na konferencji prasowej z 3.10 wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Tagi: