Bydgoska Opera zdejmuje balet Czajkowskiego, w Sępólnie pokażą go artyści z Lwowa

Dodane: 2022-10-12

Bydgoska Opera NOVA z powodu wojny Rosji z Ukrainą nie pokaże planowanych jesienią br. pokazów baletu pt. „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, bo autor był Rosjaninem. Natomiast w nieodległym Sępólnie Kr. będzie można 10.11 obejrzeć inny balet tego samego twórcy - „Jezioro łabędzie”.

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia opowiada nam o prawdach uniwersalnych: o ludzkich namiętnościach, o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Podczas polskiego tournèe w listopadzie i grudniu 2022 r. „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego zaprezentuje Royal Lviv Ballet – zespół złożony z najlepszych solistów, zdobywający sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Zachwycające ręcznie szyte kostiumy, malowane przez Narodowych Artystów dekoracje, choreografia, piękna scenografia, a przede wszystkim perfekcja w wykonaniu sprawiają, że każdy spektakl Royal Lviv Ballet jest niezapomnianym przeżyciem dla odbiorcy. Zespół złożony z najwybitniejszych artystów kontynuujących tradycje słynnej szkoły baletowej czaruje publiczność wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

Spektakl jest w 2 aktach i 4 odsłonach. Czas trwania spektaklu – 2 godziny. Termin – 10.11.2022 r., godz. 19:00. Miejsce - sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety w cenie 100 zł, do nabycia w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim lub online na www.biletyna.pl.

CKiS w Sępólnie Krajeńskim, oprac. Red.

Tagi: