Przed 10 laty ukazał się nr 1 Kwartalnika Chojnickiego. Kolejny będzie 28.10

Dodane: 2022-10-24

Prezentacja 41 numeru „Kwartalnika Chojnickiego” odbędzie się w piątek 28 października 2022 roku o godz. 17.00 w Czytelni. Jest to jubileuszowy numer tego pisma wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnicach. Pierwszy numer „Kwartalnika Chojnickiego” wyszedł bowiem 10 lat temu, w październiku 2012 roku.

Fragmenty relacji z promocji pierwszego nr Kwartalnika z 10/2012 autorstwa właściciela Chojnice TV Jerzego Erdmana, który wówczas był dziennikarzem portalu chojnice24.pl:

"Podczas spotkania w sali czytelni został przedstawiony skład kolegium redakcyjnego. Przybliżono także historię jego powstania. Jak zaznaczył jeden z pomysłodawców burmistrz Arseniusz Finster, nowe wydawnictwo ma prezentować wydarzenia i problemy miasta. Zachęcał obecnych, aby spróbowali także coś napisać do następnych numerów. (...) W pierwszym numerze była nim Miejska Biblioteka Publiczna, jej historia i plany na przyszłość. Poza tym są teksty o koncepcji budowy Balturium (koncepcja przebudowy ChCK finansowana ze środków UE z projektu pozyskanego przez Park Narodowy na Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie - przyp. Red.), działalności Amatorskiego Kaszubskiego Teatru, dokonaniach oddziału związku hodowców gołębi pocztowych. Jest relacja z tegorocznej Nocy Poetów oraz kalendarium ważnych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich miesiącach.". 

Na zdjęciu z portalu chojnice24.pl od lewej – Kazimierz Jaruszewski, Barbara Zagórska, Anna Lipińska, Arseniusz Finster oraz Jan Zieliński.

Tagi: