`Dogrywka` konkursu na sportowe granty rozstrzygnięta

Dodane: 2022-11-04

Po dyskusji wywołanej w styczniu 2022 przez nasz portal artykułem ws. wyników konkursu grantowego w sporcie, burmistrz Arseniusz Finster zdecydował zasilić chojnickie kluby sportowe dodatkową pulą pieniędzy w kwocie 200 tys. zł. Wczoraj (3.11) opublikowano listę laureatów, którzy otrzymali te środki.

Na sesji z 24.01.2022 włodarz miasta tak stwierdził: „Te proporcje podziału grantów są zachwiane. Kolejarz, patrząc na zakres jego działania i rozwój, dostaje za mało, w porównaniu do tego, co dostają inne kluby. (…) Nie uciekniemy od tego, żeby jednak zwiększyć finansowanie grantów. Jestem przekonany, że do kolejnej sesji zaplanowanej na 28.02, znajdziemy dodatkowe środki. Na pewno trzeba tę proporcję, która dla Kolejarza nie jest właściwa, patrząc na wielkość klubu, tą dysproporcję trzeba troszeczkę zmniejszyć.

Pierwszą wersję uchwały RM Chojnic w tej materii zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku. Druga, którą przyjęto 27.09.2022, weszła w życie. Ogłoszenie o naborze wniosków „na udzielenie dotacji na realizację zadania własnego Gminy polegającego na tworzeniu warunków, w tym organizacyjnych, sprzyjających rozwojowi sportu na terenie Gminy Miejskiej Chojnice w 2022 roku” ukazało się 26.10.2022. W komisji je opiniującej znaleźli się Marek Hackert z Chojnickiego Stowarzyszenia Sportów Wrotkarskich „Roller” oraz Włodzimierz Łangowski z Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Kwota 200 tys. zł została podzielona w następujący sposób (kwoty przyznanych dotacji są identyczne, jak wnioskowane).

- Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 S.A. na „Udział pierwszej drużyny seniorów w rozgrywkach piłkarskich Fortuna I Ligi oraz drugiej drużyny seniorów w RWS Inwestment
IV Ligi” kwota 80 tys. zł.

- Chojnicki Klub Sportowy „Kolejarz” na „Realizację zadania polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu na terenie Gminy Miejskiej Chojnice w 2022 roku” kwota 40 tys. zł.

- Uczniowski Klub Sportowy „Bokser” Chojnice na „Weekendowe sparingi bokserskie” 20 tys. zł.

- Red Devils Futsal Club na „Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi futsalu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, na najwyższym poziomie rozgrywkowym, uprawiania tej dyscypliny sportu oraz reprezentowania Gminy Miejskiej Chojnice we współzawodnictwie sportowym w zakresie futsalu na najwyższym poziomie rozgrywkowym seniorów.” przyznano 60 tys. zł.

Zdjęcie ratusza - RMak.

Tagi: