ChKŻ i Boxing Team bez miejskiego grantu na rozwój sportu

Dodane: 2022-11-07

Wnioski dwóch klubów sportowych nie uzyskały poparcia w dodatkowym miejskim konkursie grantowym. To Chojnicki Klub Żeglarski oraz Boxing Team Chojnice. Pula 200 tys. zł została rozdzielona pomiędzy Chojniczankę, Kolejarza, UKS Bokser i Red Devils.

Jak już pisaliśmy, decyzja komisji konkursowej, której szefował wiceburmistrz Adam Kopczyński, została opublikowana 3 listopada. Na poniedziałkowej (7 XI) konferencji prasowej poinformował, że powodem odrzucenia wniosków było nie zebranie minimum 30 punktów podczas ich analizy.

- Przeważyło to, że kluby w tych wnioskach wnosiły o zakup sprzętu. My promocję rozumiemy przez inne działania. Jeśli chodzi o ChKŻ, to przekazaliśmy już dużo środków na zakup sprzętu w ramach środków budżetowych, np. na zakup łódek. Natomiast Boxing Team korzysta bezpłatnie z hali sportowej, dostał worki treningowe. Tak więc poza grantami te kluby dostają i inne wsparcie od miasta – przekazał wiceburmistrz.

Te dotacje mają być rozliczone do końca 2022 roku. Niewykluczone, że ten program będzie kontynuowany w następnych latach, o ile pozwoli na to sytuacja budżetowa miasta.

Tagi: