Z ul. Rzepakowej objazd także przez ul. Jantarową

Dodane: 2022-11-08

Ruszyła przebudowa ul. Rzepakowej. Jej mieszkańcy będą mogli w czasie robót drogowych korzystać nie tylko z ul. Rybackiej, ale i z ul. Jantarowej na osiedlu Pogodne. Szlabany na jej krańcach mają być podniesione.

Poinformował o tym na wczorajszej (7 listopada) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Kolejną możliwością objazdu terenu prac drogowych ma być dodatkowy wyjazd z parkingu przy budynku mieszkalnym należącym do bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Dom”. Na dziś włodarz miasta ma zaplanowane w tej sprawie spotkanie z jej prezesem.

Trwają także prace inwestycyjne przy ulicach w innych punktach miasta. Kontynuowane są roboty przy budowie kanalizacji deszczowej w ulicy Modrzewiowej i przyległych. Władze miasta proszą ich mieszkańców, by wykonywali od swych posesji przyłącza do niej.

Został rozstrzygnięty przetarg na wykonawstwo remontu ulicy Wyszyńskiego. Za kwotę ok. 5,6 mln zł w ciągu 9 miesięcy ma to zrealizować firma Adriana Paszko z Chojniczek.

Na ukończeniu są prace na ul. Igielskiej i Drodze do Igieł. Najpóźniej pod koniec grudnia br. mają być całkowicie przejezdne. Koszt robót, to ok. 18,5 mln zł.

Zakończono projektowanie układu drogowego wokół budowanego miejskiego żłobka opodal Schroniska dla Nieletnich. Powstanie droga łącząca ulice Ceynowy i Rybacką na osiedlu Bursztynowym. Szacunkowy koszt realizacji, to 5-6 mln zł. Miasto wkrótce złoży wniosek o środki na to do programu Polski Ład.

Na zdjęciu z 7.11.2022 wjazd w ul. Jantarową od strony ul. Igielskiej.

Tagi: