Burmistrz wnioskuje o pierwszeństwo dla kierunku Tucholska – Gdańska

Dodane: 2022-11-09

Burmistrz Arseniusz Finster złożył w Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim wniosek o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Tucholska – Gdańska, gdzie od początku września, po zakończeniu modernizacji wylotowego odcinka tej ostatniej, pulsuje tylko żółte światło na sygnalizacji.

Poinformował o tym na poniedziałkowej (7.11) konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim. W piśmie do Marszałka Mieczysława Struka Urząd Miejski stwierdzono, że „w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi na skrzyżowaniu dróg 240 ul. Tucholska z drogą gminną ul. Gdańska wnosimy o zmianę stałej organizacji ruchu na nim. Powodem wniosku jest fakt, że potok ruchu pojazdów z kierunku Tucholska – Gdańska Centrum jest bardziej wzmożony, niż z kierunku ul. Gdańska b. DK22. W celu poprawy bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu na przedmiotowym skrzyżowaniu wnioskujemy o wprowadzenie pierwszeństwa z drogi 240 w kierunku ul. Gdańska Centrum. Z wykonanej po zakończeniu przebudowy ul. Gdańskiej od skrzyżowania z ul. Tucholską do wiaduktów kolejowych wynika, że przepływy komunikacji zbiorowej oraz ruchu tranzytowego charakteryzują się znacznie większym natężeniem ruchu ze strony drogi 240 w stronę centrum Chojnic”.

Decyzja Urzędu Marszałkowskiego powinna być znana w ciągu 30 dni. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, to po jego wdrożeniu sygnalizacja świetlna ma zostać wyłączona.

Tagi: