W filii biblioteki otwarto wystawę Fundacji Feminoteka

Dodane: 2022-12-15

W środę 14.12 w Filii nr 6 MBP przy ul. Młodzieżowej odbyło się otwarcie wystawy Fundacji Feminoteka w Warszawie, promującej telefon zaufania dla kobiet z Ukrainy, które doświadczają przemocy.

Lokalną koordynatorką organizacji wystawy w Chojnicach jest Monika Szczukowska, która obecna była na wernisażu. Przybliżyła ona zebranym działalność Fundacji Feminoteka i opowiedziała o idei wystawy. Jej celem jest zachęcenie Ukrainek, które doświadczają przemocy, do korzystania z numeru zaufania 888 88 79 88. Jest on dla nich dostępny codziennie w godz. od 14.00 do 17.00. Na wystawie w Filii nr 6 eksponowane są trzy aparaty telefoniczne, symbolizujące telefon zaufania. Można posłuchać w nich prawdziwych historii kobiet, którym pomogła Feminoteka. Zostały one opisane przez Sylwię Chutnik, Agatę Napiórską i Agnieszkę Szpilę, natomiast przeczytane przez Jaśminę Polak, Olenę Turbal, Lubawę Griesznową, Katerynę Motrycz, Olenę Borozenets oraz Marię Pastuszok. Wystawa czynna będzie do poniedziałku 19 grudnia w godzinach otwarcia filii. Serdecznie zapraszamy! 

Partnerami wystawy są: Świetlica Parasolka – Stowarzyszenie Pomocomocni, Punkt Konsultacyjny dla Uchodźców z Ukrainy – Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe, Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej w Chojnicach, Akademia Znajomych. Opiekę medialną sprawuje Weekend FM.

W wernisażu uczestniczyły także osoby, które zajmują się pomocą Ukraińcom przebywającym w naszym mieście i w okolicy: Natasza Sztefan – konsultantka Ośrodka Profilaktyki Rodzinnej, Svetlana Borysowa – psycholog w Punkcie Konsultacyjnym dla Uchodźców z Ukrainy mieszczącym się w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym oraz Maryna Basenko z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Fot. Filia nr 6 MBP w Chojnicach i Monika Szczukowska

Tagi: