Pięć dębów będzie wyciętych w czasie remontu drogi w Klawkowie

Dodane: 2022-12-23

Powiat Chojnicki niedawno przekazał tzw. plac budowy firmie, która będzie modernizować odcinek drogi w Klawkowie. Jej końcowy fragment będzie przy nowym rondzie na gminnej drodze, która jest zmodernizowanym odcinkiem b. berlinki.

Powiat otrzymał na to zadanie rządowe dofinansowanie z programu Polski Ład w wysokości 95% wartości kosztorysowej. Na szczęście najniższa oferta mieściła się w założeniach i dotacja wystarczy na jej realizację. Połowę powiatowego udziału, czyli 2,5% kosztu, sfinansuje Gmina Chojnice.

W związku z rozpoczęciem tej drogowej inwestycji, która wywołała protest działaczy Chojnickiego Alarmu dla Klimatu, oburzonych skalą planowanej wycinki drzew rosnących przy powiatowej drodze w Klawkowie, portal Chojnice TV zapytał starostę Marka Szczepańskiego o to, ile ostatecznie drzew zostanie tamże wyciętych. - Była dezinformacja w sprawie tego, co jest tam drzewem. Będzie sporo wyciętych drzewek, ale nie wiekowych drzew, czyli dębów. Tych niestety należy wyciąć pięć sztuk. Bez tego nie można poszerzyć drogi, stworzyć bezpieczny przejazd pod wiaduktem kolejowym, wybudować ścieżkę rowerową oraz wykonać odwodnienie drogi – wyjaśnił nam włodarz powiatu.

Przy artykule jest pokaz slajdów z październikowego protestu ekologów w Klawkowie.

Tagi: