Chojniczanka ma dwóch trenerów od przygotowania motorycznego

Dodane: 2023-01-05

Sztab szkoleniowy I zespołu Chojniczanki został rozszerzony o drugiego trenera przygotowania motorycznego. Ponadto są w nim I trener i jego dwóch asystentów, trener bramkarzy, trzyosobowy zespół medyczny oraz kierownik zespołu. W klubie jest także dyrektor sportowy.

Łukasz Rusinek urodził się 3 września 1991 roku w Gdańsku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na specjalizacjach piłka nożna i przygotowanie motoryczne. Od samego początku swojej zawodowej drogi był związany z Lechią Gdańsk. W Lechii pracował jako trener przygotowania motorycznego w drużynach grających w Centralnych Ligach Juniorów, a następnie w zespole rezerw. W ostatnim czasie był związany z zespołem Lechii grającym w CLJ U-19.

– Chojniczanka jest jednym z czołowych klubów naszego regionu. Cieszę się, że mogłem dołączyć do klubu i sztabu – komentuje Łukasz Rusinek.

Sztab Chojniczanki składa się obecnie z 10 osób. Pierwszym trenerem jest Krzysztof Brede, asystentami Piotr Kieruzel i Tomasz Pozorski. Trenerem bramkarzy Paweł Skiba. Nowymi trenerami przygotowania motorycznego są Łukasz Radzimiński i Łukasz Rusinek. W sztabie medycznym są natomiast Łukasz Szprengel, Bartosz Ważyński oraz Aneta Gutkowska. Funkcję kierownika dalej będzie pełnił Leszek Szank.

MKS Chojniczanka, oprac. Red.

Tagi: