Oferty na przebudowę świetlicy przy Jabłoniowej są korzystne

Dodane: 2023-01-10

Na przetarg na przebudowę, nadbudowę i rozbudowę świetlicy osiedlowej przy ul. Jabłoniowej wpłynęły cztery oferty. Trzy z nich mieszczą się w kosztorysie i w przyznanej dotacji.

Miasto Chojnice otrzymało na ten cel 2 mln zł z rządowego funduszu wsparcia dla terenów popegeerowskich. Najniższa oferta w wysokości 1,898 mln zł jest jedną z trzech, które mieszczą się w tej kwocie. Złożyła ją charzykowska firma Marbruk. Aktualnie jest ona w trakcie sprawdzania. Jeśli nie będzie w niej błędów, to zostanie z tą firmą podpisana umowa. Czas na realizację zadania, to 13 miesięcy. Po zakończeniu prac budowlanych obiekt przy ul. Jabłoniowej na osiedlu Słonecznym będzie miał nie tylko funkcje typowej świetlicy, ale będzie służyć także seniorom. Głównym gospodarzem ma być Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, współgospodarzem będzie Samorząd Osiedla Słoneczne – Leśne.

- Po zakończeniu robót budowlanych z tej placówki będą mogli skorzystać także seniorzy z osiedli Bytowskie, Leśne i Słoneczne. Będzie ona miała także funkcje środowiskowe. Cieszę się, że większość ofert mieści się w kosztorysie i w rządowej dotacji. Z budżetu miasta musimy dołożyć tylko 2% kosztu tej inwestycji – przekazał portalowi Chojnice TV burmistrz Arseniusz Finster.

Zdjęcie świetlicy z FB samorządu osiedla Słonecznego.

Tagi: