Wkrótce kolejna sesja Rady Powiatu

Dodane: 2023-02-13

Na czwartek 16 lutego została zwołana XXXI sesja Rady Powiatu Chojnickiego. Podczas niej zostanie odwołany z funkcji etatowego członka Zarządu Powiatu Stanisław Skaja, gdyż przechodzi na emeryturę.

Program najbliższej sesji Rady Powiatu obejmuje kilka sprawozdań za 2022 rok. Pierwsze, to Starosty z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W ub. roku odbyła jedno posiedzenie w dniu 17 listopada. Rozmawiano na nim o przygotowaniach do sezonu zimowego, „omówiono kwestię zabezpieczenia energetycznego oraz cieplnego mieszkańców powiatu chojnickiego”. Swoje sprawozdanie przygotowała też Rada Społeczna chojnickiego szpitala. Odbyła w ubr. cztery posiedzenia. Na wszystkich był obecny tylko jej przewodniczący Marek Szczepański i Józef Skiba. Na żadnym nie był przedstawiciel Wojewody Sebastian Irzykowski. Ze „Szkoły Rodzenia” przy chojnickim szpitalu skorzystało w 2022 roku 169 kobiet w ciąży oraz 72 „osoby towarzyszące”. Swoje sprawozdania przygotowały także wszystkie stałe komisje Rady Powiatu Chojnickiego.

Jedna z uchwał będzie dotyczyła powołania na kolejną kadencję nowego składu Rady Społecznej szpitala. Wojewoda Pomorski delegował do pracy w niej Mirosławę Dalecką. Miasto Chojnice ma być reprezentowane przez Damiana Pilackiego, Czersk przez burmistrza Przemysława Bieska – Talewskiego, gmina Chojnice przez Piotra Stanke. Jej przewodniczącym ma zostać ponownie Marek Szczepański.

W programie jest także punkt „Wnioski i oświadczenia radnych”. Może w nim znajdzie się wątek pt. Petycja ws. wycinki lasu w Charzykowach, gdyż w tej sprawie zaangażowani byli wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Bożena Stępień i szef Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Tomasz Orzłowski, a mediatorem był starosta Marek Szczepański?

Fot. archiwum/Aleksander Knitter.

Tagi: