Stanisław Skaja przestał być etatowym członkiem Zarządu Powiatu

Dodane: 2023-02-17

W programie wczorajszej (16.02) sesji Rady Powiatu Chojnickiego, jak już wcześniej pisaliśmy, był punkt dotyczący odwołania Stanisława Skai z funkcji etatowego członka Zarządu Powiatu Chojnickiego. Okazało się, że został ponownie powołany do Zarządu, ale jako zwykły jego członek.

Sytuacja podyktowana była złożonym przez niego wnioskiem o przejście na emeryturę. W związku z tym radni jednogłośnie zdecydowali o odwołaniu go ze stanowiska, po to, aby w kolejnym głosowaniu wybrać go ponownie, ale już nie jako etatowego członka. Tutaj radni nie byli już tak jednogłośni.  Przeciwnych wyborowi było 8 radnych.  – Bardzo dziękuję za wybór i chciałbym nadal aktywnie uczestniczyć w realizacji planów do końca tej kadencji - mówił Stanisław Skaja.

- Najlepszym podsumowaniem Twojej pracy w powiecie jest to, jak bardzo się on rozwinął i mówią o tym diagnozy, które pokazują powiat, jako potężny, prężnie rozwijający się ośrodek – mówił starosta chojnicki Marek Szczepański. - Nie będzie już codziennej współpracy, ale zawsze ważny będzie dla nas głos doświadczonego człowieka w samorządzie.  Spełniaj się w nowej roli i bądź dumny z tego co się dokonało.

Monika Garstecka/Starostwo Powiatowe 

Tagi: