Spotkanie z pisarką Marią Judejko w Filii nr 6 w czwartek 16.03

Dodane: 2023-03-10

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zaprasza na spotkanie z pisarką Marią Judejko, które odbędzie się w czwartek 16 marca o godzinie 10.30 przy ul. Młodzieżowej 35 (blaszak).

Maria Judejko zajęła się pisaniem po przejściu na emeryturę. Jest autorką książek „Tajemnica starej leśniczówki” i „Dopóty życia, dopóki nadziei. W syberyjskich lasach” „Przerwane dzieciństwo”. Ostatnio ukazała się jej najnowsze książka „Maciek z pokolenia przełomu” o chojniczaninie Macieju Werochowskim. 

W 2011 roku została laureatką nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie „Magia książki w moim życiu”, organizowanym przez Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Katowicach w ramach Targów Książki w Katowicach. Działa także społecznie, m.in. w Uniwersytecie Trzeciego Wieku – najpierw tarnobrzeskim, a odkąd mieszka w Chojnicach, w chojnickim UTW. Szczególnie interesują ją wspomnienia osób, które przeżyły zesłania, wojnę i okupację. Jest świadoma tego, że to ostatni moment na spisanie, a tym samym uratowanie, prawdziwych historii naocznych świadków, którzy odchodzą.

MBP w Chojnicach

Tagi: