`Zatrzymać w locie` - tomik wierszy Alicji Koprowskiej dostępny w CIT

Dodane: 2023-03-24

Alicja Koprowska urodziła się i mieszka w Czersku. Tomik wierszy „Zatrzymać w locie”, to jej debiut poetycki. Można go nabyć w czerskim Centrum Informacji Turystycznej.

Po ukończeniu filologii polskiej na UMK w Toruniu Alicja Koprowska przez 37 lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum. Ukończyła również podyplomowe studium dziennikarskie w Bydgoszczy i przez jakiś czas współpracowała z lokalną prasą. Zamiłowania literackie towarzyszą jej od najmłodszych lat, pisała wiersze, opowiadania, które trafiały do szuflady. Tomik zawiera wybór wierszy pisanych przez niemal całe życie – od czasów licealnych, poprzez młodość, po wiersze powstające obecnie.

Niedawno z wierszami Alicji Koprowskiej zapoznali się podopieczni czerskiego Centrum Usług Społecznych: "Z piórem Pani Alicji zapoznaliśmy się już w V tomie Zeszytów Czerskich, w których opowiadała o swych wspaniałych rodzicach – nauczycielach, od których przejęła zamiłowanie do nauczania, bowiem przez wiele lat uczyła, inspirowała, motywowała i zarażała miłością do poezji uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku."

Książkę można kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościuszki 27A w Czersku za 28 zł.

UM Czersk, CUS Czersk.

Tagi: